ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות הינו ביטוח המעניק פיצוי כספי לאדם אשר נפגע בתאונה, ויסייע לו להתמודד עם ההוצאות הלא צפויות בעקבות התאונה.

לצערנו, עשרות אלפי אנשים נפגעים מדי שנה בתאונות בישראל – בדרכים, במהלך פעילות ספורטיבית, בבית וברחוב. הנפגע בתאונות אישיות עלול להתאשפז, לסבול מנכות זמנית או קבועה, לשאת בהוצאות רפואיות ואחרות שאינן מבוטלות ואף לאבד באופן חלקי או מלא את כושר ההתפרנסות שלו – דברים אשר יפגעו בהכנסות המשפחה. באמצעות ביטוח תאונות אישיות תוכלו להבטיח לעצמכם ולמשפחתכם מקורות מימון ופרנסה שיעזרו לכם במקרים שיגרמו, חלילה, כתוצאה מתאונה אישית. חשוב להבין מהי ההגדרה של תאונה בפוליסה:

"חבלה גופנית שנגרמה עקב הפעלת כוח פיזי בלבד, כתוצאה מאירוע פתאומי חד-פעמי ובלתי צפוי מראש, הנגרם במישרין על ידי גורם חיצוני וגלוי לעין, המהווה, ללא תלות בכל סיבה אחרת, את הסיבה היחידה הישירה והמיידית לקרות מקרה הביטוח".

במקרה תאונה, המבוטח יקבל פיצוי חד פעמי עבור רשימת נזקים גופניים מוגדרת מראש אשר בדרך כלל תכלול: מוות, נכות, שברים, כוויות, כניסה למצב סיעודי ואשפוז.

בחלק מפוליסות ביטוח התאונות האישיות, קיים כיסוי נוסף לנכות תעסוקתית המקנה למבוטח פיצוי כספי חודשי במהלך תקופת ההתאוששות מהתאונה (בהתאם להגדרות הפוליסה) ועוזר לו להתמודד עם הירידה בהכנסות גם כאשר הוא אינו יכול לעבוד עקב התאונה שארעה לו, באמצעות פיצוי חודשי כל זמן שהמבוטח אינו כשיר לחזור לעבוד.

בחודש אפריל 2021 חל שינוי דרמטי במוצר תאונות אישיות על פי הנחיית המפקח על הביטוח. המוצר שהיה נמכר, עד למועד זה, על ידי חברות הביטוח "ירד מהמדפים" וחל איסור למכור אותו למצטרפים חדשים. המפקח על הביטוח שלח את חברות הביטוח להמציא מוצר חדש שיענה על הקריטריונים החדשים שהגדיר. נכון למועד כתיבת שורות אלה לא קיים ביטוח תאונות אישיות למכירה. (מבטיחים לעדכן מיד כשתחזור האפשרות לרכוש ביטוח תאונות).

לצערנו, בעשור האחרון, שוק הביטוח הוצף בפוליסות תאונות אישיות למאות רבות של אלפי אנשים שלא באמת צרכים את המוצר הזה, כחלק מתופעת המכירות הטלפוניות שפרצה במלוא עוצמתה בעשור. ואנו נתקלים לא פעם במצב בו אנשים שאינם זקוקים לפוליסה הזו – מחזיקים בשלוש ואף יותר פוליסות תאונות אישיות שלא לצורך!

מצד שני, שוק הביטוח הוצף בפוליסות תאונות אישיות למאות רבות של אלפי אנשים שלא באמת צרכים את המוצר הזה, כחלק מתופעת המכירות הטלפוניות שפרצה במלוא עוצמתה בעשור האחרון, הן על ידי חברות ביטוח ישירות, הן על ידי מוקדי מכירות של מגה סוכנויות ביטוח ואפילו ב"ערבי מכירות" של סוכני ביטוח. לא פעם מצאתי אנשים שלא צרכים בכלל ביטוח תאונות אישיות ומחזיקים 3-4 פוליסות דומות. לעיתים אף באותה חברת ביטוח ועל ידי סוכנים שונים!

כתוצאה מכך המפקח על הביטוח נלחם מזה כמה שנים בתופעה במגוון כלים על מנת למנוע כפל ביטוחי או החזקת ביטוח תאונות אישיות שלא עם צורך אמיתי בכך.

חשוב להבין שכאשר הביטוח נרכש בצורה מקצועית לאחר ביצוע אפיון צרכים ובדיקה יסודית, זהו ביטוח חשוב מעין כמוהו אשר יעניק למבוטח עזרה מהירה, כסף נטו לחשבון הבנק, בעת קרות תאונה שתגרום גם לירידה מיידית בהכנסות, לעיתים לצד עליה בהוצאות.

האם יש לכם ביטוח תאונות אישיות?

וודאו עוד היום כי אתם מכוסים באופן אשר יבטיח מענה מחברת הביטוח בעת הצורך, באמצעות איש מקצוע אובייקטיבי (אשר אינו מתפרנס מאחזקתה) – האם אתם באמת זקוקים לפוליסה זו והאם אין לכם כפל ביטוח מיותר…

למי מיועד ביטוח התאונות האישיות?

ישנם אנשים שביטוח תאונות אישיות קריטי עבורם. בואו נדמיין את קבוצת בעלי הצווארון הכחול: אינסטלטורים, חשמלאים, קבלני שיפוץ מכונאי רכב ועוד בעלי מקצועות מתחומים מכניים שונים, אשר מלבד להכשרתם המקצועית ולמיומנותם בתחום עיסוקם תלויים בפרנסתם גם בכוחם הפיזי ובעבודת כפיהם, באמצעותם הם יוצרים פרנסה לביתם.

אך כמו בכל ביטוח יש צורך לבדוק את הצורך האמיתי שלכם, לפני ביצוע הרכישה.

מהו ביטוח תאונות אישיות?

ביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח המעניק פיצוי כספי לאדם אשר נפגע בתאונה (בהתאם לתנאי הפוליסה) במטרה לסייע בהתמודדות עם הוצאות לא צפויות בעקבות התאונה ומיועד לכל מי שמעוניין להגן על עצמו ועל בני משפחתו במקרה של תאונה, העלולים להשפיע גם מבחינה כלכלית על המשפחה.

האם כל אחד חייב ביטוח תאונות אישיות?

כמו בכל סוג ביטוח נדרש הליך אבחון מקדים והתאמת הכיסוי הביטוחי לכל אדם.

כאן לשירותכם!

השאירו את פרטיכם ונשוב אל פנייתכם בהקדם:

כתובתנו:

בנין בית זילברמינץ, שלם 3, רמת גן

0722400042

פקס

153722447155

Info@hosengroup.co.il

בנסיעתך הקרובה לחו"ל אני מזמין אותך לרכוש ביטוח נסיעות בחברת הראל או פספרטכארד.

בודק...