ביטוח סיעודי

בנובמבר 2019 נפל דבר במדינת ישראל. לראשונה הופסק שיווק הפוליסות לביטוח סיעודי פרטי על ידי חברות הביטוח, ונכון להיום, עדיין אין אפשרות, למצטרפים חדשים, לרכוש ביטוח סיעודי פרטי.

מהו ביטוח סיעודי?

פוליסה לביטוח סיעודי נועדה לספק מענה ותמיכה כלכלית לאדם שאינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו חלק מהותי (לפחות 50%) מהפעולות הבאות: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על סוגרים ולהתנייד (פעולות הידועות כמבחן ADL) או לאדם הנמצא במצב של תשישות נפש, בו מצב בריאות ותפקוד ירודים כלומר זקוק להשגחה מתמדת מרבית שעות היממה.

זוהי הפוליסה אשר תעניק עבורכם פתרון כלכלי אשר ימנע מכם להוות נטל כלכלי או פיזי על בני משפחתכם ועל מנת להעניק לכם כמבוטחים את האפשרות להזדקן בכבוד.

אם ניקח בחשבון כי הסכום הנדרש היום למימון חודש של טיפול סיעודי פרטי בבית הוא כ-100,000 ₪ בשנה, כאשר עלות חודש אשפוז במוסד סיעודי / שיקומי תהייה כפולה ומכופלת – נבין את חשיבותו האמיתית של הביטוח הסיעודי ואת השפעתו על עתידנו.

מדוע הופסק שיווק תוכניות הסיעוד הפרטיות?

לאור העובדה שענף הסיעוד הוא עתיר סיכון – עם השנים עקב עליית תוחלת החיים בשילוב עם התקדמות הרפואה, התחזיות הן שיותר ויותר אנשים ייקלעו למצב סיעודי – במקביל להכבדת הרגולציה על ניהול ויישוב תביעות סיעוד, המפקח על הביטוח וחברות הביטוח לא הגיעו לעמק השווה במציאת פתרון שמצד אחד יעניק וודאות כלכלית למבוטחים לתשלום תביעות ביום הדין ומצד שני לא יפגעו ברווחיות חברות הביטוח.

אז מה זה אומר לגבי מי שיש לו כבר ביטוח סיעודי פרטי?

הודעתן של חברות הביטוח על הפסקת שיווק פוליסות הסיעודי הפרטיות אינה משפיעה על מבוטחים שרכשו בעבר פוליסות פרטיות ומחזיקים כיום בפוליסות סיעוד פרטיות תקפות.

כלומר שבעלי פוליסות הסיעוד הפרטיות שרכשו לעצמם כיסוי לפני נובמבר 2019 עדיין רשאים להחזיק את הפוליסות פעילות. כל זמן שאין פתרון אחר בשוק מומלץ מאוד לשמור על הפוליסות האלה על ידי תשלומי פרמיות שוטפות.

הבטיחו לעצמכם ולבני משפחתכם עתיד שקט באמצעות מגוון פתרונות הביטוח המותאמים ביותר עבורכם

האם בכל זאת יש פתרון למי שרוצה לרכוש היום ביטוח סיעודי?

כן. ניתן לרכוש את הביטוח הסיעודי הקולקטיבי של קופות החולים. נכון, הוא לא דומה באיכותו לביטוחים הפרטיים שהיו בעבר, אך אנו סבורים שלפחות לגבי האוכלוסייה המבוגרת הוא מהווה פתרון סביר, למי שיש צורך כלכלי בביטוח מסוג זה.

ומה יהיה בעתיד?

אין לדעת. מזה למעלה משנה מחפשות חברות הביטוח יחד עם משרד האוצר אגף הביטוח פתרון שיהיה לשביעות רצון הצדדים אך, נכון לעכשיו, עדיין לא מסתמן פתרון הולם.

בכל מקרה, אנו צופים כי כל תוכנית ביטוח סיעודי פרטי שתהא בעתיד תהיה עם תנאים פחות טובים מאלו של השנים הקודמות, לכן אם אתם בעלי פוליסת סיעוד, נמליץ להקפיד על תשלומי פרמיות שוטפות לשמירת הפוליסה.

אנו בחוסן מבטיחים לעדכן בכל שינוי בנושא.

כאן לשירותכם!

השאירו את פרטיכם ונשוב אל פנייתכם בהקדם:

כתובתנו:

בנין בית זילברמינץ, שלם 3, רמת גן

0722400042

פקס

153722447155

Info@hosengroup.co.il

בנסיעתך הקרובה לחו"ל אני מזמין אותך לרכוש ביטוח נסיעות בחברת הראל או פספרטכארד.

בודק...